23 | 03 | 2019

WYCIECZKA DO PARKU NAUKI I EWOLUCJI CZŁOWIEKA W RAMACH PROJEKTU "ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI"

Dnia 29 listopada uczniowie klas trzecich i czwartych wybrali się na wycieczkę do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Sekrety odkrywców nauki" realizowanego w naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego. Nasi uczniowie obejrzeli prezentację pt. "Tropem dinozaurów" przygotowaną przez pracowników parku. Mogli dotknąć różne skamieniałości, dowiedzieli się m.in. jaka jest różnica w pracy archeologa i paleontologa. Obejrzeli bajkę pt. "Krudowie", następnie została im zaprezentowana trasa edukacyjna "Okna prehistorii". Ciekawym elementem wycieczki były warsztaty, podczas których uczniowie rysowali muszlę amonita. Innym równie ciekawym punktem programu była wycieczka promem kosmicznym w kinie 3D w przeszłość, aby obejrzeć "Świadectwa ewolucji". Uczniowie oczarowani miejscem obiecali wkrótce wrócić do Krasiejowa.

tekst i foto: Wioletta Perkowska